تب

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به ساخت تلفن لیوانی با کاموا و لیوان پرداختیم و از طریق آن انعکاس امواج را به بچه ها نشان دادیم،سپس با استفاده از سوت و فلوت و وسایلی که صدا داشتند با هم صدا بازی کردند و از طریق سیستم هم صداهای مختلف را شنیدند و تشخیص دادند.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه،به آموزش چگونگی تشکیل سایه ها و انواع منبع نور پرداختیم.بچه ها سایه بازی کردند و با سایه های خودشان شخصیت پردازی کردند.

سپس کلیپ سایه ها و انیمیشن نور و سایه ها را مشاهده کردیم.

بچه ها امروز با مفهوم نور و سایه ها آشنا شدند و حال میتوانند بگویند علت تشکیل سایه چیست و منابع نور را بخوبی می شناسند.

با سلام و احترام

در این جلسه به ساخت کلاژ میوه ی گیلاس که یک میوهی بهاری است پرداختیم و در مورد میوه های بهاری با هم صحبت کردیم.

 

با سلام و احترام

فرا رسیدن فصل بهار همیشه نویدبخش طلوع افکار نو و کرداری نو است، برای شما و عزیزانم آرزو دارم بهترین اتفاقات نو در زندگیتان رقم بخورد.

امروز در آزمایشگاه در مورد فصل بهار ،تغییرات آب و هوایی و علت طولانی تر شدن روزها صحبت کردیم و کلیپ در مورد فصل بهار و چهار فصل مشاهده کردیم.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه،به مشاهده ی کلیپ رشد گیاهان مخصوصا گیاهان کوشت خوار پرداختیم سپس به مناسبت روز درختکاری به حیاط رفتیم و به کمک هم نهالی را در باغچه کاشتیم.

با سلام و احترام

در این جلسه بچه ها را با موضوع انرژی آشنا کردیم و در مورد باد و انرژی حرکتی با آنها صحبت کردیم و بازیهایی با توپ پلاستیکی کوچک و توپ پینگ پونگ و لیوان یکبار مصرف و آب انجام دادیم تا ملموس تر این مطلب را درک کنند. کلاس امروز برای بچه ها بسیار جذاب بود.

 

با سلام و احترام

این جلسه به معرفی قسمت های مختلف کشور عزیزمان ایران پرداختیم و با نمایش پوسترهای نقشه های ایران و جهان و نقشه های اقلیمی و آب و هوائی کشور و سوغاتی ها و البسه ، بچه ها را با انواع شهرهای ایران و تفاوت شهر و کشور آشنا کردیم. بچه ها از نزدیک نقشه های کشور و شهر را دیدند و کره ی زمین را نیز مشاهده کردند و با آن آشنا شدند.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به مشاهده ی سلولهای خونی در زیر میکروسکوپ  پرداختند و آشنایی با انواع قسمت های سلولهای خونی، پلاکت،گلبول قرمز و سفید کار دوم امروزشان بود. سپس در مورد مارهای سمی و تخم گزاری آنها صحبت کردیم.

 

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به  موضوع آلودگی هوا و چگونگی تشکیل باد و توربین های بادی پرداختیم،فرفره ساختیم و بازی کردیم.

تصویر رشد بذرهای کاشته شده ی رائین در دو هفته ی گذشته

 

با سلام و احترام

 در این جلسه به آموزش مبحث آب پرداختیم، بچه ها مدل مولکولی آب را به کمک مولاژ ها و مدلهای ولکولی ساختند آنها یاد گرفتند ولکول آب از چه چیزهائی تشکیل شده است. مستند آب آب زندگی نیز برای بچه ها به نمایش در آمد تا با موجودات آبزی و ماهی ها و انواع مشخصات آبزیان و طرح نقاشی آنها آشنا شوند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به معرفی مراحل رشد یک دانه و  مراحل رشد گیاه پرداختیم، از طریق نمایش فیلم و پوسترهای آموزشی بچه ها را با این بخش آشنا کردیم،سپس به هرکدام مقداری خاک و تعدادی بذر سبزیجات دادیم و با هم مراحل کاشت سبزی جات را انجام دادیم.

 
 
 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به آشنایی و بازی با حیوانات پرداختیم و در مورد تفاوت موجودات زنده و غیرزنده با هم صحبت کردیم.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه چرخه ی آب و نحوه ی تشکیل باران را برای بچه ها توضیح دادیم، در این باره انیمیشنی کوتاه دیدیم و سپس با روش تبخیر  آب روی چراغ الکلی نحوه ی تشکیل باران را مشاهده کردیم.

با سلام و احترام

امروز پسران گل پیش دبستانی مهمان آزمایشگاه بودند و  با هم انیمیشن محیط زیست و زمین زیبا را مشاهده کردیم و در مورد آلاینده های هوا و خاک و آب با هم کلی گفت و گو کردیم، کار دست ورزی ساخت کلاژ زمین زیبا  را نیز که با استفاده از کاغذ و دستمال کاغذی و رنگ بود به صورت کار گروهی به انجام رساندیم.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با نمایش اسلاید انواع لباس های محلی بچه ها را با پوشاک محلی آشنا نمودیم، سپس با انیمیشن مهارت های زندگی با موضوع (لباس) آنها را با خرید لباسی مناسب آشنا کریدم. امیدوارم کلاس امروز برای پسران گلم مفید واقع شده باشد.

با سلام و احترام

امروز با توجه به واحد کار (فصل پاییز) با پسران خوبمان در مورد رنگهای پاییزی،برگهای پاییزی، گیاهان پاییزی،میوه های پاییزی و میکروب های ناشی از بیماریهای این فصل صحبت کردیم و با هم کار چاپ رنگی برگ پاییزی را انجام دادیم.

 

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به نمایش اسلایدهای انواع خانه های ایرانی (کوهستانی، روستایی، آجری، خشتی، چادرهای ایلات،و انواع خانه های خارجی از جمله لسوتو و ایگلو و ....پرداختیم، در وقت پایانی هم مستندی در مورد داینوسورها برای پسران گلم پخش کردیم.

 

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، در مورد علائم راهنمایی و رانندگی،پلیس و نیروی انتظامی و انواع  ماموریت ها و مسئولیت های پلیس های عزیز کشورمان صحبت کردیم.بچه ها انیمیشن های آموزنده ی پلیس را مشاهده کردند،سپس انیمیشن پلنگ صورتی با موضوع پلیس بهداشت را دیدند و نقاشی های زیبایی از تابلوهای علائم راهنمایی رانندگی کشیدند تا در کلربوک ها اضافه شود.

 

جمله امروز:

قرض پدر و مادر به فرزند، مال و ثروت نیست،  تربیت و اخلاق  است.

 

 

با سلام و احترام

 امروز در ازمایشگاه  با استفاده از جعبه ی حواس که در آن انواع ابزار و وسایل نرم،سفت،زبر،خیس و خشک وجود داشت با تک تک بچه ها بازی کردیم، سپس انیبمیشنی کوتاه در مورد حواس پنجگانه دیدیم و بعد در کلاس با انواع خوراکی های شور و شیرین و ترش و تلخ حس چشایی و بویایی  آنها را تقویت کردیم.

به بچه ها در کلاس امروز بسیار خوش گذشت.

 

جمله ی امروز :

تمام آرزوهای تو به واقعیت می پیوندد اگر خوب تلاش کنی.

 

 

با سلام و احترام

 امروز در کلاس آزمایشگاه ابتدا کارتون سفرهای علمی با موضوع سیاره ها را دیدیم سپس با مشاهده ی دقیق اطراف و اجسام پیرامونمان نقش آنها را در کاغذ کشیدیم. بازی حس و مشاهده و آشنایی با محیط اطراف از طریق بازی و رسم شکل انجام شد.

 

دنیای آزاد و زیبا حق تمام کودکان است،این یک هدیه ی ایزدی است.