تب

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه به معرفی جانداران مختلف و پوشش های جانوری متفاوت آنها در مناطق گرمسیری و سردسیری پرداختیم، سپس به مشاهده ی مستندی در خصوص جانوران سردسیری و گرمسیری پرداختیم و از بچه ها خواسته شد تا در مورد طرح جابر بن حیان اطلاعاتی را به دوستانشان ارائه نمایند.

 

 

با سلام و احترام

در این جلسه با بچه ها در مورد هوا و آنچه در هوا موجود است صحبت کردیم و با هم در مورد گازهای موجود در هوا و حباب نیز حرف زدیم. سپس حباب سازی کردیم و با هم ازین بازی مفرح لذت بردیم.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به دلیل انجام شدن آزمایشات درس تا به این جلسه، یک بازی علمی تلفیقی از درس فارسی و علوم با کارت های هوش انجام دادیم.

در این بازی بچه ها هم با یاداوری علوم هم جمله سازی درس فارسی توانستند امتیاز کسب کنند. 

 

با سلام و احترام

امروز در ادامه ی مبحث خاک، در آزمایشگاه به معرفی انواع خاک پرداختیم و آزمایش تشخیص خاک مناسب کشاورزی را انجام دادیم.

فیلم آموزشی مربوطه نیز در کلاس برای دانش آموزان نمایش داده شد.

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه،به بررسی نفوذپذیری خاک های مختلف پرداختیم.

سپس در  ادامه ی جلسه، به مشاهده ی سلول و کاربرد میکروسکوپ پرداختیم و بچه ها با میکروسکوپ بعنوان یک ابزار آشنا شدند.

 

 

 

با سلام و احترام

 امروز با توجه به موضوع درسی  (سنگ و خاک) کار دستی با سنگ های مختلف را انجام دادیم و با انواع خاک نیز آشنا شدیم، به بچه ها در مورد انواع خاک  گفته شد که چه مشخصاتی دارند و چگونه خاک تولید می شود.

با سلام و احترام 

در این جلسه با زمایش و بازی روی آب زیر آب بچه ها را  اجسامی که روی آب می مانند یا زیر آب می روند آشنا کردیم، سپس با نمایش اسلایدهایی از مشاغل مرتبط با آب، بچه ها را با مشاغل آبی اشنا کردیم، گروهی از بچه ها علاقمند به کشیدن نقاشی از  این مشاغل بودند و نقاشی کشیدند.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به مشاهده ی مستند و انیمیشن  (آب آب زندگی) پرداختیم و با حالات مختلف آب، موجودات آبزی، رودخانه،برکه،دریا،.اقیانوس و.... آشنا شدیم

سپس از دانش آموزان در مورد درس جدید پرسش شد و همگی در این پاسخگویی شرکت نمودند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به آموزش انواع رنگهای خوراکی و طبیعی پرداختیم و در مورد کاربرد آن در صنعت رنگرزی و قالی بافی و همچنین مخمل بافی و زیر انداز ها صحبت کردیم، امروز با هم با  طرح های قالی آشنا شدیم و هر یک با رنگ های زیبایی که آورده بودند طرح قالی رنگ آمیزی کردند.سپس انیمیشن داستانی کوتاه شغال و خم رنگرزی به روایت استاد الهی قمشه ای برای بچه ها نمایش داده شد.

 

جمله ی امروز :

هر کودک یک هنرمند است، مهم هنرمند بودن نیست مهم هنرمند ماندن است.

 

 

 با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه با انواع ریشه ها ، دانه ها و میوه ها و برگهای خوراکی آشنا شدیم.همچنین جشن دانه ها و ریشه های خوراکی برگزار شد.

همچنین مراحل رشد یک دانه و روش نگهداری آن را نیز آموختیم.

 جمله ی امروز :

هر کودکی یک هنرمند است، مهم هنرمند ماندن است.

 

 

 

به نام خدا

با سلام و احترام

 امروز در کلاس آزمایشگاه بازی با اشکال داشتیم، بچه ها تک تک پای تخته آمدند و با چشمان بسته یک تصویر از بین تصاویری که به دیوار چسبانده بودیم را برداشتند و در محل خود قرار دادند، سپس در مورد هر یک از حیوانات با هم صحبت کردیم. کلاس خانم چمنی عزیز هم امروز با نمایش عروسکی  بچه ها با ماسک هایی از حیوانات وارد کلاس شدند که بسیار جذاب بود.

 جمله ی امروز : 

انسان های موفق امروز ، کودکان جسور دیروز بوده اند.

 

با سلام و احترام

جلسه ششم آزمایشگاه

مشاهده ی  سلولهای موجودات زنده زیر میکروسکوپ

 

 

با سلام و احترام

 امروز با توجه به مبحث درسی حواس مختلف و کاربرد آن در مشاغل، در مورد حواس پنجگانه صحبت کردیم و از طریق جعبه حواس با بچه ها بازی کردیم. سپس انیمیشنی در مورد غذاهای پرچرب و پر نمک و مضرات دود مشاهده کردیم و در آخر با دیدن اسلایدهای مربوط به مشاغل گوناگون،در مورد حواسی که در هر شغلی  به کار می آید صحبت کردیم. در آخر بچه های بسیار خوب کلاس با استیکر بر روی گونه ی خود از کلاس خارج شدند. امیدوارم پسرای خوبم همگی جلسه ی بعد با استیکر از کلاس خارج شوند.

 

جمله ی امروز :

هر دوست یک هدیه است که خودت به خودت میدهی.

 

با سلام و احترام

 

امروز در کلاسمان با توجه به مبحث (سالم و شاداب بمانیم و بدن سالم داشته باشیم) ابتدا در بدو ورود بچه ها به آزمایشگاه  انیمیشنی در مورد بدن سالم و سپس فیلم آموزشی فندق با همین مضمون را نمایش دادیم، سپس بچه ها گروه بندی شدند به گروه های  مواد غذایی،ورزش و استراحت، ایمنی، نظافت و بهداشت، سپس از بچه ها سوالاتی پرسیده شد و اسلایدهای آموزشی مربوط به هر گروه نمایش داده شد و بچه ها بخاطر خوب پاسخ دادن به سوالات استیکر هدیه میگرفتند

امروز بچه ها با مطالب مفیدی آشنا شدند و قرار است با والدین خود در میان بگذارند ، امیدوارم شما عزیزان از نظرات بچه ها استقبال بفرمائید.

جمله امروز : صرف زمان برای کودکان بسیار مهمتر از صرف پول برای آنهاست.

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، به انجام کار عملی طبقه بندی و اشنایی با کلکسیون ها و جمع آوری برگ ها پرداختیم.

بچه ها طرح برگ را از زیر کاغذ کشیدند و در بخش دوم برگهای دوست داشتنی پاییزی خود را روی برگه های رنگی شان چسباندند.

 

پاییزه و پاییزه...برگ درخت میریزه...هوا شده کمی سرد....روی زمین پر از برگ

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه با مشاهده برش گوجه فرنگی و مشاهده ی دقیق آن خوب مشاهده کردن را تمرین کردیم. از طرف دیگر برای آزمایش سبک و سنگین در ظرف بزرگی از آب اشیاء فلزی و غرفلزی و سبک و سنگین  رادر آب انداختیم و مشاهدات خود را به خاطر سپردند. اجسام فلزی و سنگین کف آب نشستند و اجسام سبک چوبی و پلاستیکی  روی آب ماندند. بچه ها گروه بندی شدند و به رقابت سالم علمی باهم پرداختند.

خداروشکر بچه ها ارتباط خوبی با محیط آزمایشگاه برقرار کردند.

 

از دیروز یاد بگیر در امروز زندگی کن.

با سلام و احترام

در این جلسه بچه ها با حواس پنجگانه توسط مواد مختلف ،تست زبری و نرمی، و انواع مزه ها آشنا شدند. سپس با استفاده از یک چراغ مطالعه تصویر سایه ی دست و اشکال گوناگون را مشاهده کردیم. بچه ها همه در این بازی شرکت کردند و لذت بردند. لوح فشرده ی سایه ها نیز نمایش داده شد.

 

شما شجاعتر از آنچه که فکر میکنید هستید.