تب

با سلام و احترام

امروز جلسه ی آخر آزمایشگاه مان بود،یکسال تحصیلی کنار هم نفس کشیدیم و آموختیم و یاد دادیم،به امید سالی  موفق تر از امسال در سال تحصیلی پیش رو و آرزوی سلامتی و سعادت همه ی فرزندان عزیزمان...

 

در این جلسه بچه ها با هر وسیله ای که دوست داشستند امروز کار کردند و در مورد مباحث علمی مختلفی به هم اطلاعات دادند.مطالب خوبی آموختند و با هم در کلاس شاد بودند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به معرفی خزندگان و جانورانی همچون مار، رتیل، عقرب،مارمولک و....پرداختیم و بچه ها از نزدیک با این موجودات آشنا شدند و آنها را مشاهده کردند، بچه ها امروز بقول خودشان  روز هیجان انگیزی را در آزمایشگاه پند گذراندند.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به ساختن نوعی گلایدر ساده با طلق و نی پرداختیم،با این وسیله بچه ها با حرکت اجسام در هوا آشنا شدند و کار گروهی انجام دادند،سپس بازی کردند.امروز از ساختن این وسیله لذت بردند .

فایل مورد نظر را با کلیک کردن این بخش دانلود نمایید

با سلام و احترام

 در این جلسه با بچه ها در مورد موضوع درس آخر کتاب علوم(از گذشته تا آینده) صحبت کردیم، خلقت و افرینش زمین و علت بوجود آمدن زمین را گفتیم تا به وسایل ارتباطی  امروز رسیدیم. بچه ها در این جلسه داستان چگونگی تشکیل زمین، ترتیب پدیدار شدن جانداران مختلف روی کره ی زمین، نحوه ی ارتباط برقرار کردن انسانهای نخستین  تا امروزی را متوجه شدند و در مورد کبوتر نامه رسان، پیام با دود، ساموئل مورس و  اختراع دستگاه تلگراف،تلفن و مخترع آن،پست و چاپار اسلایدهایی نیز مشاهده کردند و خیال پردازی های کودکانه ی خود را در مورد پیشرفت وسایل در آینده بیان کردند.

 

با سلام و احترام

امروز با کلاس خانم چمنی عزیز به حیاط مدرسه رفتیم و در فضای باز  با آهن رباهای مختلف بازی کردیم و وسایلی که میتوانند جذب آهن ربا شوند را مشخص کردیم،با کلاسهای بعدی نیز در آزمایشگاه به معرفی مولاژ ساختمان درونی بدن پرداختیم و به سوالات بی انتهای بچه ها در مورد بدن انسان تا حد امکان پاسخ دادیم.نکاتی در مورد تغذیه ی سالم و بدن سالم و زندگی سالم برای بچه ها گفته شد و بنظر می رسید بسیار علاقمند بودند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به معرفی انواع آهن ربا و کارائی آهن ربا پرداختیم. بچه ها از نزدیک با نحوه ی عملکرد آهن ربا آشنا شدند و با اشکال مختلف آهن ربا و اسامی قطب های آهن ربا آشنا شدند.

به نام خداوند بهار

فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش  افکار نو،کردار نو و تصمیم های نو در زندگی آینده ی ماست،آینده ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد، برای شما و فرزندان عزیزمان سالی سرشار از اتفاقات زیبا و افکاری نو آرزومندم.

امروز در آزمایشگاه با توجه به سرفصل کتاب به آموزش جهات حرکت و بررسی حرکت پرداختیم.مسابقه ی طناب کشی انجام دادیم و بچه ها از این کلاس بهره ی لازم همراه با شادمانی را بردند.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، در مورد اصطکاک و سطوح صاف و زبر و تاثیر برامدگی و فرورفتگی ها روی حرکت اجسام صحبت کردیم و آزمایش آن را انجام دادیم.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به آموزش درس سرد و گرم پرداختیم و در مورد شعله ی شمع و رنگ های شعله ی شمع صحبت کردیم.

شمع سازی انجام دادیم،و برای سفره هفت سین مان شمع ساختیم.

 

بلا سلام و احترام

بازدید از نمایشگاه پژوهش و ارائه ی پژوهش های دانش آموزی در سالن اجتماعات 

که بسیار برای بچه ها خوشایند و دلچسب بود و ازینکه مانند محققین بزرگ پژوهش های خود را ارائه نمودند از کار خود خوشحال و خرسند بودند.

موفق باشید پژوهشگرهای کوچک

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه به معرفی جانداران مختلف و پوشش های جانوری متفاوت آنها در مناطق گرمسیری و سردسیری پرداختیم، سپس به مشاهده ی مستندی در خصوص جانوران سردسیری و گرمسیری پرداختیم و از بچه ها خواسته شد تا در مورد طرح جابر بن حیان اطلاعاتی را به دوستانشان ارائه نمایند.

 

 

با سلام و احترام

در این جلسه با بچه ها در مورد هوا و آنچه در هوا موجود است صحبت کردیم و با هم در مورد گازهای موجود در هوا و حباب نیز حرف زدیم. سپس حباب سازی کردیم و با هم ازین بازی مفرح لذت بردیم.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به دلیل انجام شدن آزمایشات درس تا به این جلسه، یک بازی علمی تلفیقی از درس فارسی و علوم با کارت های هوش انجام دادیم.

در این بازی بچه ها هم با یاداوری علوم هم جمله سازی درس فارسی توانستند امتیاز کسب کنند. 

 

با سلام و احترام

امروز در ادامه ی مبحث خاک، در آزمایشگاه به معرفی انواع خاک پرداختیم و آزمایش تشخیص خاک مناسب کشاورزی را انجام دادیم.

فیلم آموزشی مربوطه نیز در کلاس برای دانش آموزان نمایش داده شد.

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه،به بررسی نفوذپذیری خاک های مختلف پرداختیم.

سپس در  ادامه ی جلسه، به مشاهده ی سلول و کاربرد میکروسکوپ پرداختیم و بچه ها با میکروسکوپ بعنوان یک ابزار آشنا شدند.

 

 

 

با سلام و احترام

 امروز با توجه به موضوع درسی  (سنگ و خاک) کار دستی با سنگ های مختلف را انجام دادیم و با انواع خاک نیز آشنا شدیم، به بچه ها در مورد انواع خاک  گفته شد که چه مشخصاتی دارند و چگونه خاک تولید می شود.

با سلام و احترام 

در این جلسه با زمایش و بازی روی آب زیر آب بچه ها را  اجسامی که روی آب می مانند یا زیر آب می روند آشنا کردیم، سپس با نمایش اسلایدهایی از مشاغل مرتبط با آب، بچه ها را با مشاغل آبی اشنا کردیم، گروهی از بچه ها علاقمند به کشیدن نقاشی از  این مشاغل بودند و نقاشی کشیدند.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به مشاهده ی مستند و انیمیشن  (آب آب زندگی) پرداختیم و با حالات مختلف آب، موجودات آبزی، رودخانه،برکه،دریا،.اقیانوس و.... آشنا شدیم

سپس از دانش آموزان در مورد درس جدید پرسش شد و همگی در این پاسخگویی شرکت نمودند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به آموزش انواع رنگهای خوراکی و طبیعی پرداختیم و در مورد کاربرد آن در صنعت رنگرزی و قالی بافی و همچنین مخمل بافی و زیر انداز ها صحبت کردیم، امروز با هم با  طرح های قالی آشنا شدیم و هر یک با رنگ های زیبایی که آورده بودند طرح قالی رنگ آمیزی کردند.سپس انیمیشن داستانی کوتاه شغال و خم رنگرزی به روایت استاد الهی قمشه ای برای بچه ها نمایش داده شد.

 

جمله ی امروز :

هر کودک یک هنرمند است، مهم هنرمند بودن نیست مهم هنرمند ماندن است.

 

 

 با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه با انواع ریشه ها ، دانه ها و میوه ها و برگهای خوراکی آشنا شدیم.همچنین جشن دانه ها و ریشه های خوراکی برگزار شد.

همچنین مراحل رشد یک دانه و روش نگهداری آن را نیز آموختیم.

 جمله ی امروز :

هر کودکی یک هنرمند است، مهم هنرمند ماندن است.