تب

با سلام و احترام

در این جلسه به ساخت شکلات آجیلی و تهیه ژله  پرداختیم و در مورد حالات مختلف مواد با بچه ها صحبت کردیم.بچه ها در این جلسه متوجه شدند جامد،مایع و گاز هریک چه خصوصیاتی دارند.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به مشاهده ی سلولهای روزنه های هوائی برگ شمعدانی زیر میکروسکوپ پرداختیم.بچه ها با دیدن جزئیات زیر میکروسکوپ هربار شگفته زده می شوند و لذت می برند.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به آموزش مراحل رشد و نمو از دوران  جنینی تا بزرگسالی پرداختیم و اسلایدهایی در مورد این مطالب دیدیم و توضیحاتی مرتبط با این مطالب آموزش داده شد.

کلاس امروز برای بچه ها بسیار جذاب و آموزنده بود.

 

با سلام و احترام 

در این جلسه به ارائه ی کارهای پژوهشی بچه ها و بازدید از نمایشگاه پژوهش پرداختیم.

با سلام و احترام

جلسه ی امروز به معرفی قسمت های مختلف دانه گذشت. بچه ها حبوبات مختلف را دیدند و لمس کردند و جداسازی نمودند و در نهایت تفاوت دانه ی تک لپه و دولپه را از هم تشخیص دادند و توانستند آنها را از هم جدا کنند.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با توجه به اینکه آزمایشات دروس قبل به طور کامل انجام شده بود به مشاهده ی آزمایشات هیجان انگیز دکتر عبدالعالی پرداختیم و با هم در مورد اتفاقات جالب علم شیمی و فیزیک در دوره ی دبستان گفتگو کردیم.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با توجه به مبحث درسی ( سوخت ) به معرفی انواع سوخت ها پرداختیم و در مورد انرژی های نو و فسیلی با هم صحبت کردیم و اسلایدهایی در مورد سوخت های ابتدایی تا امروزی مشاهده کردیم و اطلاعات زیادی در این مورد به بچه ها داده شد.

جمله ی امروز :

نشانه ی یک انسان زیبا اینست که همیشه زیبائی انسانها را می بیند.

 

 

 

با سلام و احترام

امروز با توجه به مبحث درسی سوخت و حرکت، با حرکت دادن بادکنکی ماشین های دست ساز بچه ها آنها را با اهمیت استفاده ی بهینه از سوخت ها آشنا کردیم.

 

 

با سلام و احترام

 در این جلسه به آموزش درس سایه ها و علل تشکیل سایه و بلند و کوتاه شدن سایه ها پرداختیم و با هم درس فارسی و علوم را تلفیق کرده و با شعرهای فارسی درس سایه ها را گذراندیم.

 

با سلام و احترام

 امروز که روز پژوهش بود، در هفته ی پژوهش ، به آموزش نحوه ی اجرای طرح جابر و آشنایی دانش آموزان در هر کلاس با این طرح مهم و اجرای آن پرداختیم، امروز درمورد  هفته ی پژوهش، اینکه پژوهش یعنی چه و ایجاد انگیزه برای شروع یک تحقیق علمی مناسب صحبت کردیم و خداروشکر همه ی دانش آموزان با  آغوشی باز از این طرح مهم استقبال کردند و اعلام آمادگی کردند ، امیدوارم اولیای گرانقدر با همکاری معلمان عزیز، در پیشبرد این هدف مهم به فرزندان خود یاری برسانند. ممنونم از همکاری شما 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه با بازی هوش و صدا، با رمزگذاری و کد گذاری کلمات رمز جدول را شناسائی کریدم، سپس برای شناسائی صداهای زیر و بم با پارچ آب خالی و پر از آب توانستیم صداهای ظریف و کلفت یا همان صداهای زیر و بم را بشناسیم، سپس با مداد و کش آزمایش دیگری را نیز انجام دادیم. بچه ها امروز در کلاس آزمایشگاه  بسیار شاد و خوشحال بودند.

جمله ی امروز : چیزی که سرنوشت انسان را می سازد استعدادهایش نیست بلکه انتخاب هایش است.

 

 

با سلام و احترام

 امروز در کلاس آزمایشگاه، آزمایش شبیه سازی بیابان و جنگل را انجام دادیم، در مورد طوفان،باد و نسیم صحبت کردیم، در مورد اثرات مخرب طوفان و تغییراتی که بر اثر حرکت خاک بر چهره ی زمین حاصل میشود صحبت کردیم.

سپس بازی نرم افزاری مربوط به درس را نیز با هم بازی کردیم.

 

 

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه، به آموزش درس باد و ساخت بادنما و فرفره ی کاغذی پرداختیم. بچه ها با مفهوم نسیم و طوفان آشنا شدند ، در مورد تسونامی (سونامی) مطالبی جدید آموختند و با فرفره های رنگارنگشان بازی کردند.

جمله امروز :

فهمیدن بهتر از آموختن است.

به نام خدا

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، با نحوه ی صحیح کاشت گیاه(سبزیجات) اشنا شدیم، و تک تک بچه ها در امر باغبانی و کاشت بذر ریحان درفلاورباکس مسئولیتی عهده دار شدند، سپس به بچه ها آموزش دادیم تا از گلدان خود تا زمان جوانه زنی خوب نگهداری کنند، آزمایش دیگری  با عنوان تاثیر نور و تاثیر فقدان نور بر رشد گیاه را بر روی گلدان شمعدانی انجام دادیم و در مورد کلروفیل یا سبزینه و علت غذاسازی گیاه صحبت کردیم.

کاشت سبزی ریحان برای پسران خوبم بسیار جذاب و هیجان انگیز بود.

جمله ی امروز :

از دانش آموزی که فکر روشن دارد نا امید نشو.

 

بنام خدا

با سلام و احترام

در این جلسه به معرفی انواع دماسنج ها و نحوه ی کارای آنها و تغییرات آب و هوا بر اساس آزمایش کتاب و تاثیر نور بر دما صحبت کردیم.

امروز بچه ها با آزمایش متوجه شدند آب و هوا به چه دلیلی تغییر دما می دهند.

دماسنج، چراغ مطالعه، محیط سرد بیرون و محیط داخل آزمایشگاه ، آب ، بشر ،دماسنج جیوه ای و الکلی مواد لازم ما بودند.

 

 جمله ی امروز: قدردان زحمات پدر و مادران و معلمانمان باشیم.

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، با توجه به مبحث درسی جدید، روز و شب با استفاده از افلاک نما و کره ی زمین و چراغ مطالعه،و یک فیلم آموزشی،به آموزش این درس پرداختیم. بچه ها و معلمهای عزیزشان به انتخاب معلم (مهر تابان  کلاس) که نقش خورشید را داشت نقش شب و روز را ایفا کردند، در مورد تفاوت روز و شب و ایجاد ماه و سال و فصول نیز صحبت شد و بچه ها در مورد مسایل مختلفی هم که در ذهن داشتند سوالاتی پرسیدند.

 

جمله ی امروز:

فهمیدن همیشه بهتر از  آموختن است.

 

با سلام و احترام

 امروز در کلاس آزمایشگاه، در کنار فرزندانم، به مشاهده ی فیلم آموزشی در مورد تصفیه آب و دیدن فیلم فندق در مورد آب و هوای سالم پرداختیم، سپس با نشان دادن دستگاه تصفیه آب دست سازی که بچه ها درست کرده بودند، تصفیه ی آب گل آلود را مشاهده کردیم. و از طریق صاف کردن و استفاده از دستگاه مراحل مختلف تصفیه سازی را با هم مرور کردیم.

جمله ی امروز :

هیچ کودکی خنگ نیست، هر یک در فعالیت یا زمینه ی خاصی مهارت دارد، ما موظفیم آنها را پیدا کنیم.

 

 

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه با توجه به مبحث آب و هوا و آلودگی آب و هوا، انیمیشنی در مورد همین موضوع ابتدا مشاهده کردیم،سپس در مورد اطلاعاتی که در آن فیلم به ما در مورد مراقبت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آب و هوا بود صحبت کردیم، بعد از گفتگو باهم آزمایشی با مفهوم آلودگی آب را با استفاده از دود اسپند و عود و لوله  آزمایش و بطری انجام دادیم.

 

ادب مانند عطر است، خودمان از آن استفاده میکنیم

اما دیگران از آن لذت می برند.

به نام خدای مهربان

امروز در کلاس آزمایشگاه با پسران گلم با محیط آزمایشگاه آشنا شدیم.تست حواس انجام دادیم و به صورت مسابقه حواس مختلف فرزندانمان را تحریک کرده و به آنها گفتیم که برای  یک مشاهده ی علمی فقط چشم کافی نیست.

بازی با ادویه ها و خوراکی ها