تب

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه بچه ها با مفهوم گلایدر (نوعی پرنده ی بدون موتور )با نام فارسی بادپر آشنا شدند، با طلق و نی و چسب توانستیم گلایدری ساده بسازیم وبا آن در حیاط مدرسه بازی کنیم و لحظاتی شاد بسازیم.

بچه ها بسیار خوشحال بودند و از کلاس امروز لذت بردند.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، آشنائی با جانداران مهره دار داشتیم،بچه ها با اسکلت آناتومی بدن انسان بعنوان یک پستاندار مهره دار آشنا شدند و در خصوص بیماریها و آسیب هایی که ممکن است به بدن وارد شود صحبت کردیم،اسلایدهایی از انواع مهره داران تماشا کردیم و در مورد یک پستاندار تخم گذار به نام پلاتی پوس هم اطلاعاتی گرفتیم.

 

با سلام و احترام

 در این جلسه با توجه به مبحث درسی مان که جانوران بود،به مشاهده ی مستندی در مورد جانداران آبزی پرداختیم و در مورد نوع پوشش آنها و ساختمان بدنشان و علت نوع زیستگاهشان باهم صحبت کردیم.

به نام خداوند بهار

فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو،کردار نو و تصمیم های نو در زندگی آینده ی ماست، برای شما و فرزندان عزیزمان آرزو می کنم سال نو توام با بهترین انتخاب ها و اتفاقات خوشایند نو باشد. 

در این جلسه با توجه به شروع سال جدید  به مرور آنچه قبلا آموزش داده شده پرداختیم و سپس به سوالات بی پایان عزیزانم در مورد ماهی ها و دوزیستان و موجودات دریایی و در نهایت مثلث برمودا پرداخته شد.

با سلام و احترام

 در این جلسه به ادامه ی کاشت گیاهان برای کلاسهای  دیگر پرداختیم و سپس در مورد رشد و نمو قورباغه و مراحل رشد آن و اینکه تفاوت موجودات دوزیست  با دیگر موجودات چیست صحبت کردیم و اسلاید دیدیم و با پوسترهای آزمایشگاهی بچه ها را آشنا کردیم.

 

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، در کلاس خانم فتحی به کاشت بذر و دانه ی مرکبات در گلدان پرداختیم،در کلاس خانم رحمانی به مشاهده ی مستند گیاهان و آزمایش نیروسنج و جرم پرداختیم و در کلاس خانم امیرعضدی به مشاهده ی گیاهان در حیاط مدرسه، مشاهده مستند و ارائه ی پژوهش ها پرداختیم.کلاسهایی که امروز کاشت بذر نداشتند تا هفته ی بعد بذور  مختلف خود را آورده و کاشت را انجام می دهیم.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به معرفی انواع اهرم ها و قسمت های مختلف یک اهرم پرداختیم، سپس پرسش و پاسخ داشتیم و بعد وارد مبحث جدید درس  جدید (گیاهان (بکاریم و ببینیم)) شدیم و در مورد گیاهان تک لپه ای و دولپه ای با بچه ها صحبت کردیم.

 

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به تدریس درس نیروها پرداختیم،در مورد نیرو و تعریف آن و اینکه نیرو چگونه باعث حرکت جسم میشود و سبب چه اتفاقاتی در جس می گردد حرف زدیم سپس به حیاط مدرسه رفتیم و با هم مسابقه طناب کشی برگزار کردیم و اعمال نیرو را از طریق هل دادن و کشیدن متوجه شدیم.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به ساخت آینه ی بادکنکی پرداختیم و سپس به مشاهده ی  فیلم های آموزشی دکتر عبدالعالی در مورد آزمایشهای هیجان انگیز علوم که بسیار برای بچه ها جذاب بود پرداختیم.

با سلام و احترام

امروز با توجه به سرفصل درسی بچه ها (درس آینه ها) با هم انواع آینه ها را دیدیم و در مورد کاربرد آنها صحبت کردیم و تصاویر واقعی و غیر واقعی آنها را مشاهده کردیم، در مورد  اینکه  آینه از چه چیزی ساخته شده است با هم صحبت کردیم و اطلاعاتی خوبی بدست آوردیم.

 

جمله ی امروز :

نشانه ی یک انسان زیبا اینست که همیشه زیبائی های انسانها را می بیند.

 

با سلام و احترام 

امروز در آزمایشگاه به  توضیح در مورد نور ،بازتابش و تابش پرداختیم، در این باره آزمایشات بازتاب نور با آلومینیوم  و آینه انجام شد .

 

با سلام و احترام

 در این جلسه  به بررسی دستگاه تصفیه آب و ساخت آن پرداختیم و سپس به کاشت بذر و آموزش روش نگهداری و مراقبت آن پرداختیم. پسران خوبمان در این جلسه با لمس خاک و بذر انرژی خاک را به خوبی دریافت کردند.

 

 

با سلام و احترام

با توجه به شروع هفته ی پژوهش و  فرا رسیدن روز پژوهش، امروز را به معرفی طرح جابر و ایجاد انگیزه جهت انجام این مهم پرداختیم، خوشبختانه بچه ها استقبال خوبی ازین طرح نمودند و با همکاری اولیای عزیز و معلمان دلسوز انشالله به موفقیت در این طرح  دست می یابند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به معرفی انواع قنات ها،چاه ها و چشمه ها پرداختیم ودر موردخاصیت برخی از چشمه های آبگرم و آب سرد و ارتباط آن با معادن مختلف صحبت کردیم و بچه ها همگی از خاطرات خود از سفر به چنین مناطقی صحبت کردند و اسلایدهای مختلف از این منابع آب زیر زمینی  نمایش داده شد.

 

جمله ی امروز: تا جای ممکن کارهای مهم را صبح انجام دهید.

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، با کلاس سوم به آزمایش تبخیر آبهای شور و تولید آب شیرین پرداختیم، در مورد علت  تبخیر نشدن نمک صحبت کردیم،سپس  فیلم آموزشی آبهای زیر زمینی را مشاهده کردیم.

جمله ی امروز : 

همیشه مثبت اندیش باشیم.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه علوم به بررسی چرخه آب وچگونگی تولید باران و انواع آبهای زیرزمینی و درصد آبهای شیرین و قابل مصرف دنیا پرداختیم. آزمایش تولید باران بر اثر پدیده ی تبخیر و میعان نیز  انجام شد، سپس بچه ها با پوسترهای مربوط به آموزش این درس آشنا شدند و بعد از آن در مورد ابر قاره ی پانجه آ و ابر اقیانوس پانتلاسه با هم صحبت کردیم.

جمله امروز :

فهمیدن همیشه بهتر از آموختن است.

 

 

به نام خدا

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، با انواع مدلهای مولکولی جامد، مایع ،گاز و انواع فرمولهای ترکیباتی مانند آب،کربن دی اکسید و اکسید گوگرد آشنا شدند و با مولاژ مدل مولکولی به ساخت انواع مدلهای مولکولی پرداختند، این بخش علمی برای بچه ها بسیار جذاب بود وخواستار این بودند تا از این مدل های مولکولی در منزل داشته باشند تا بتوانند با مطالعه ی بیشتر در علم شیمی مدل های بیشتری را بسازند. علاقمندی بچه ها در حدی بود که چند نفر از آنان به کتابخانه رفتند و کتب مربوط به مدلهای مولکولی را به امانت گرفتند و این باعث خوشحالی بنده و مدرسه می باشد.

 جمله ی امروز :

بازی کردن راهی جذاب برای یادگیری است.

بنام خدا

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به آموزش درس اندازی گیری مواد توسط ترازو ، شناخت انواع ترازو و معیارهای اندازه گیری از جمله کیلوگرم،گرم ، لیتر و میلی لیتر پرداختیم، سپس به ساخت ترازو و نحوه ی صحیح بیان کردن این واژه پرداختیم.

ترازو به کسره ی ت صحیح ترین نوع تلفظ این کلمه می باشد.

جمله ی امروز : قدردان زحمات پدر و مادر و معلمانمان باشیم.

 

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه،به بررسی حالات مختلف مواد و تغییر حالات مواد پرداختیم،در مورد پدیده های ذوب، انجماد، میعان،تبخیر با بچه ها صحبت کردیم، با  هم آزمایش ذوب شدن شکلات، ذوب شدن پارافین و یخ را مشاهده کردیم، و در مورد فرار بودن مولکولهای گازی و شناور بودن مولکولهای  مایع و تقریبا بی حرکت بودن مولکولهای جامد با هم صحبت کردیم. آزمایش تبخیر و ذوب و باد کردن بادکنک را نیز انجام دادیم.

 

جمله ی امروز: 

بهتر است در چیزی که دوست دارید شکست بخورید تا در چیزی که دوست ندارید پیروز شوید.

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، با توجه به موضوع درسی مان که هرم غذایی بود، غذای سالمی شامل تمام گروه مواد غذایی را تهیه کردیم،سالاد ماکارونی که بجای استفاده از ژامبون در آن از مرغ و بجای استفاده ی زیاد از سس پر چرب از ماست و سس کم چرب استفاده کردیم.

در هر مرحله تمام بچه ها همگی در این فعالیت همکاری کردند و از طرفی از مادران عزیزشان که در این پروژه بچه ها را یاری  رساندند تشکر میکنم.روز بسیار خوبی را در کنار هم و معلمشان گذراندند و بصورت عملی  متوجه خاصیت  هر یک از گروه های غذایی شدند و متوجه شدند هر گروه چه موادی را به بدن ما میرساند.

 جمله امروز :

 هرروز که از خواب برمیخیزی برای تو یک شروع جدید است ، پس به بدیهای دیروز اصلا فکر نکن و خود را برای شروعی دوباره آماده کن.