تب

با سلام و احترام

امروز در این جلسه از آزمایشگاه،با موضوع سرخس ها و مخروط داران،بچه ها زیر میکروسکوپ قسمت داخلی بذر مخروط درخت کاج را مشاهده کردند و سپس با توجه به زمان بیشتری که در اختیار بود به مشاهده و لمس هر آنچه در آزمایشکاه به آن علاقمندند پرداختند.امروز بچه ها لذت زیادی از فضای آزمایشگاه بردند و به کشف تازهای جدیدتری دست یافتند.

 

با سلام و احترام

در این جلسه در مورد موجودات ریز میکروسکوپی(میکروب ها) و کپک صحبت کردیم، بچه ها از نزدیک کپک را مشاهده نمودند و سپس زیر میکروسکوپ آن را دیدند، بچه ها این جلسه با انواع موجوداتی که به آنها میکروب گفته میشود و کپک ها نوعی از قارچ ها هستند و در چه شرایطی رشد می کنند آشنا شدند.

 

با سلام و احترام

 فرا رسیدن سال نو همیشه نویدبخش افکار نو و کردار نو برای همه ی ما در زندگی آینده مان است، برای شما و فرزندان عزیزمان آرزو می کنم امسال  بهترین اتفاقات نو برایتان رقم بخورد.

در این جلسه به بررسی و مشاهده ی کرم خاکی،مورچه و تعدادی از بندپایان خاکزی و خرخاکی بعنوان یک سخت پوست پرداختیم و بچه ها با ذره بین به مشاهده ی چگونگی ساختار هریک ازین موجودات پرداختند. بسیار هیجان زده بودند و از این بازدید لذت بردند.

 

با سلام و احترام

 در این جلسه در آزمایشگاه به  ساخت حباب توسط نی و اب صابون روی کیسه پرداختیم و با اندازه گیری قطر حباب ها به گنجایش و ظرفیت  هوایی ریه های بچه ها پی بردیم. با باد کردن بادکنک توسط  بچه های مختلف از نظر جثه متوجه شدیم هر فرد دارای یک گنجایش و ظظرفیت دریافت هوا در ریه های خود می باشد.

 

با سلام و احترام

امروز با توجه به برگزاری نمایشگاه پژوهش بچه ها را بازدید از نمایشگاه بردیم و فعالیت های گروهی شان را ارائه نمودند.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به بررسی سلولهای  بشره ی پیاز پرداختیم، بچه ها زیر میکروسکوپ نمونه تماشا کردند،سپس مولاژهای بدن انسان (قسمت اندامهای داخلی بخش گوارش) را دیدند و در مورد آنها صحبت کردیم.

از اینکه قسمتهای مختلف بدن خود را می دیدند بسیار لذت میبردند و با هم گفتگو می کردند.

 

 

با سلام و احترام

 در این جلسه به مشاهده ی سلولها زیر میکروسکوپ پرداختیم و سپس به مشاهده ی روند پیشبرد پروژه های جابربن حیان و نحوه تهیه گزارش کتبی و دفتر کارنما پرداختیم. بچه ها زیر میکروسکوپ سلولهای خونی را تماشا کردند و بسیار لذت بردند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با توجه به مبحث درسی آسمان در شب،به مشاهده ی مستند عجایب منظومه شمسی پرداختیم.

در این مستند بچه ها به پاسخ سوالات زیادی که داشتند پی بردند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه؛ درس هشتم( آسمان در شب) شروع به تدریس آغاز شد و در این جلسه با بچه ها در مورد کهکشان راه شیری، سیارات، ستاره ها و اطلاعات بسیار زیادی صحبت کردیم. با افلاک نما و منظومه ی شمسی کار کردند و از بازی با وسایل مربوط به این درس لذت بردند.

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، به  ساخت آهن ربای الکتریکی و موقت پرداختیم.

بچه ها با پیچیدن سیم به دور یه میخ توانستند آهن ربای الکتریکی بسازند.

 

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه به ساخت آهن ربای یونولیتی پرداختیم و با این وسیله توانستیم قطب شمال و جنوب را تشخیص دهیم.سپس در مورد گروه های جابر بن حیان و عناوین آن صحبت کردیم.

 

جمله ی امروز :

به شروع کار فکر نکن، به نتیجه اش فکر کن.

با سلام و احترام

  در این جلسه با توجه به فرا رسیدن هفته پژوهش ، در مورد پژوهش و پژوهشگران برتر ایران و جهان ، و اهمیت طرح جابر بن حیان با بچه ها صحبت کردیم.

پژوهش هزینه نیست، سرمایه است.

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه به معرفی انواع سنگ های مختلف پرداختیم، آنها را مشاهده و لمس کردیم و از کاربرد آنها مطلع شدیم.

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه،به انجام  آزمایش رسانایی گرمایی فلزات و نارسانایی پلاستیک و چوب پرداختیم،سپس فیلم آموزشی کوتاهی نیز در این مورد مشاهده کردیم.

جمله امروز :

رویای شما تاریخ انقضا ندارد،نفسی عمیق بکشید و دوباره شروع کنید.

 

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه با توجه به ادامه ی مبحث انرژی الکتریکی، به ادامه ی بستن مدارهای الکتریکی پرداختیم.

 

 

 

با سلام و احترام

 

با توجه به موضوع درسی انرژی الکتریکی،امروز به ساخت مدارهای الکتریکی پرداختیم ، در مورد واژه ی مدار، انواع مدل مدار و انواع روش های پیچیدن مدار صحبت کردیم، بچه ها آموختند که مدار از چه قسمتهایی تشکیل میشود و علت این نامگذاری چیست، سپس در کنار همدیگر به ساختن مدار های الکتریکی پرداختند.

 

جمله امروز :

برای خودت آینده ای بساز که گذشته ات جلویش زانو بزند.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با کلاس چهارمی های عزیزم، به ساخت فرفره ی گرمایی پرداختیم.

امروز هم در حین کار گروهی به تجربه ی جدید تبدیل گرما به حرکت هم رسیدند.

 

پسرای خوبم در روزهای پایانی ماه صفر معلمان خود را از دعای خیرتان فراموش نکنید.

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، در مورد انرژی ها صحبت کردبم، با هم  توربین آبی ساختیم و با روش ساخت آن در منزل و کلاس درس آشنا شدیم، با هم صداهای موسیقی را  تمرین کردیم و از  فلوت برای انرژی صوتی استفاده کردیم و در مورد انواع انرژی های خورشید و منبع تمامی انرژی ها صحبت کردیم. انرژی صوتی را به انرژی حرکتی تبدیل کردیم و در کل در مورد انرژی مطالب زیادی آموختیم.

جمله امروز :

برای کشتی های بی حرکت، موج ها تصمیم می گیرند.

با سلام و احترام

 

امروز در کلاس آزمایشگاه انواع روشهای جداسازی مخلوط ها را آموختیم، از طریق صافی، تبخیر،ته نشین شدن و.... را به صورت عملی از  روش مخلوط کردن آب و نمک و شن، و تبخیر اب و نمک روی فویل آلومینیوم تجربه کریدم.

پسرای خوبم همگی شما رو بسیار دوست دارم، در پناه خدا باشید.

 

جمله ی امروز:

هرکسی برای موفقیت در زندگی به دنبال  انجام کارهای بزرگ است و نمیداند زندگی از چیزهای بسیار کوچک ساخته شده.

(کلارک)

با سلام و احترام

امروز با توجه به مبحث درسی حباب سازی داشتیم.با استفاده از مفتولهای مختلف و آب و مایع صابون حباب ساختیم و بچه ها نتیجه گرفتند تمام مفتولها با تمام شکلها حبابهایی کروی ایجاد می کنند.

در پایاین کلاس برای بچه ها مستندی با موضوع کهکشان نمایش داده شد.

 

هر کودکی یک هنرمند است، مسئله ی مهم هنرمند ماندن است.