تب

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به مشاهده ی نمونه های انواع مار،رتیل،مارمولک و عقرب پرداختیم و در مورد انواع خزندگان و جانورانی که نیش دارند صحبت کردیم.

در مورد پادزهر نیش عقرب و  اینکه مار افعی و کبری چه خصوصیاتی دارند.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به مرور آزمایش های درس یک تا چهار پرداختیم و با برگزاری یک مسابقه علمی بین چهار گروه آنها را سنجیدیم.

درس مخلوط ها و درس مدارها و آهن ربا آزمایش مجدد شدند.

با سلام و احترام

امروز در این جلسه از آزمایشگاه،با موضوع سرخس ها و مخروط داران،بچه ها زیر میکروسکوپ قسمت داخلی بذر مخروط درخت کاج را مشاهده کردند و سپس با توجه به زمان بیشتری که در اختیار بود به مشاهده و لمس هر آنچه در آزمایشکاه به آن علاقمندند پرداختند.امروز بچه ها لذت زیادی از فضای آزمایشگاه بردند و به کشف تازهای جدیدتری دست یافتند.

 

با سلام و احترام

در این جلسه در مورد موجودات ریز میکروسکوپی(میکروب ها) و کپک صحبت کردیم، بچه ها از نزدیک کپک را مشاهده نمودند و سپس زیر میکروسکوپ آن را دیدند، بچه ها این جلسه با انواع موجوداتی که به آنها میکروب گفته میشود و کپک ها نوعی از قارچ ها هستند و در چه شرایطی رشد می کنند آشنا شدند.

 

با سلام و احترام

 فرا رسیدن سال نو همیشه نویدبخش افکار نو و کردار نو برای همه ی ما در زندگی آینده مان است، برای شما و فرزندان عزیزمان آرزو می کنم امسال  بهترین اتفاقات نو برایتان رقم بخورد.

در این جلسه به بررسی و مشاهده ی کرم خاکی،مورچه و تعدادی از بندپایان خاکزی و خرخاکی بعنوان یک سخت پوست پرداختیم و بچه ها با ذره بین به مشاهده ی چگونگی ساختار هریک ازین موجودات پرداختند. بسیار هیجان زده بودند و از این بازدید لذت بردند.

 

با سلام و احترام

 در این جلسه در آزمایشگاه به  ساخت حباب توسط نی و اب صابون روی کیسه پرداختیم و با اندازه گیری قطر حباب ها به گنجایش و ظرفیت  هوایی ریه های بچه ها پی بردیم. با باد کردن بادکنک توسط  بچه های مختلف از نظر جثه متوجه شدیم هر فرد دارای یک گنجایش و ظظرفیت دریافت هوا در ریه های خود می باشد.

 

با سلام و احترام

امروز با توجه به برگزاری نمایشگاه پژوهش بچه ها را بازدید از نمایشگاه بردیم و فعالیت های گروهی شان را ارائه نمودند.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به بررسی سلولهای  بشره ی پیاز پرداختیم، بچه ها زیر میکروسکوپ نمونه تماشا کردند،سپس مولاژهای بدن انسان (قسمت اندامهای داخلی بخش گوارش) را دیدند و در مورد آنها صحبت کردیم.

از اینکه قسمتهای مختلف بدن خود را می دیدند بسیار لذت میبردند و با هم گفتگو می کردند.

 

 

با سلام و احترام

 در این جلسه به مشاهده ی سلولها زیر میکروسکوپ پرداختیم و سپس به مشاهده ی روند پیشبرد پروژه های جابربن حیان و نحوه تهیه گزارش کتبی و دفتر کارنما پرداختیم. بچه ها زیر میکروسکوپ سلولهای خونی را تماشا کردند و بسیار لذت بردند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با توجه به مبحث درسی آسمان در شب،به مشاهده ی مستند عجایب منظومه شمسی پرداختیم.

در این مستند بچه ها به پاسخ سوالات زیادی که داشتند پی بردند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه؛ درس هشتم( آسمان در شب) شروع به تدریس آغاز شد و در این جلسه با بچه ها در مورد کهکشان راه شیری، سیارات، ستاره ها و اطلاعات بسیار زیادی صحبت کردیم. با افلاک نما و منظومه ی شمسی کار کردند و از بازی با وسایل مربوط به این درس لذت بردند.

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، به  ساخت آهن ربای الکتریکی و موقت پرداختیم.

بچه ها با پیچیدن سیم به دور یه میخ توانستند آهن ربای الکتریکی بسازند.

 

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه به ساخت آهن ربای یونولیتی پرداختیم و با این وسیله توانستیم قطب شمال و جنوب را تشخیص دهیم.سپس در مورد گروه های جابر بن حیان و عناوین آن صحبت کردیم.

 

جمله ی امروز :

به شروع کار فکر نکن، به نتیجه اش فکر کن.

با سلام و احترام

  در این جلسه با توجه به فرا رسیدن هفته پژوهش ، در مورد پژوهش و پژوهشگران برتر ایران و جهان ، و اهمیت طرح جابر بن حیان با بچه ها صحبت کردیم.

پژوهش هزینه نیست، سرمایه است.

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه به معرفی انواع سنگ های مختلف پرداختیم، آنها را مشاهده و لمس کردیم و از کاربرد آنها مطلع شدیم.

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه،به انجام  آزمایش رسانایی گرمایی فلزات و نارسانایی پلاستیک و چوب پرداختیم،سپس فیلم آموزشی کوتاهی نیز در این مورد مشاهده کردیم.

جمله امروز :

رویای شما تاریخ انقضا ندارد،نفسی عمیق بکشید و دوباره شروع کنید.

 

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه با توجه به ادامه ی مبحث انرژی الکتریکی، به ادامه ی بستن مدارهای الکتریکی پرداختیم.

 

 

 

با سلام و احترام

 

با توجه به موضوع درسی انرژی الکتریکی،امروز به ساخت مدارهای الکتریکی پرداختیم ، در مورد واژه ی مدار، انواع مدل مدار و انواع روش های پیچیدن مدار صحبت کردیم، بچه ها آموختند که مدار از چه قسمتهایی تشکیل میشود و علت این نامگذاری چیست، سپس در کنار همدیگر به ساختن مدار های الکتریکی پرداختند.

 

جمله امروز :

برای خودت آینده ای بساز که گذشته ات جلویش زانو بزند.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با کلاس چهارمی های عزیزم، به ساخت فرفره ی گرمایی پرداختیم.

امروز هم در حین کار گروهی به تجربه ی جدید تبدیل گرما به حرکت هم رسیدند.

 

پسرای خوبم در روزهای پایانی ماه صفر معلمان خود را از دعای خیرتان فراموش نکنید.

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، در مورد انرژی ها صحبت کردبم، با هم  توربین آبی ساختیم و با روش ساخت آن در منزل و کلاس درس آشنا شدیم، با هم صداهای موسیقی را  تمرین کردیم و از  فلوت برای انرژی صوتی استفاده کردیم و در مورد انواع انرژی های خورشید و منبع تمامی انرژی ها صحبت کردیم. انرژی صوتی را به انرژی حرکتی تبدیل کردیم و در کل در مورد انرژی مطالب زیادی آموختیم.

جمله امروز :

برای کشتی های بی حرکت، موج ها تصمیم می گیرند.