تب

با سلام و احترام

امروز با بچه ها در آزمایشگاه، به مشاهده ی علمی سنگ ها و جانوران نگهداری شده در الکل آزمایشگاه پرداختیم،از جمله رتیل،مار،عقرب،مارمولک و....

امروز بچه ها با انواع سنگ ها و هم با انواع جانورانی که نیش  میزنند آشنا شدند و در مورد طبیعت عقرب و اقتضای آن صحبت کردیم.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به مشاهده ی سلولهای آوند و رگبرگ و روزنه های هوایی  برش کرفس و هویج پرداختیم و بچه ها با نمونه گیری  برای مشاهده زیر میکروسکوپ آشنا شدند.

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه،به بررسی سلولهای تره و برگ درختان زیر میکروسکوپ پرداختیم،با توجه به مبحث درسی از ریشه تا برگ،به بررسی سلولهای ریشه تا برگ پرداختیم.سپس دانش آموزانی که کاردستی خلاق خود را کامل نکرده بودند امروز فرصت مناسبی داشتند تا آن را تکمیل نمایند.

 

با سلام و احترام

در این جلسه به بررسی کپک پرداختیم وزیر میکروسکوپ سلولهای کپک را مشاهده نمودیم.در مورد اینکه چند نوع کپک داریم و مفیدها و مضرهایشان چه اثراتی در زندگی ما خواهند گذاشت نیز صحبت کردیم.

 

 

با سلام و احترام

سال نو همیشه نویدبخش طلوع افکار نو و کردار نو در زندگی همه ما در آینده است،برای شما و فرزندان عزیزمان آرزو می کنم به بهترینهای نو در سال پیش رو دست یابید.

 در این جلسه به انجام آزمایش درس بکارید و بخورید پرداختیم و تاثیر نور را بر رشد گیاهان و تاثیر آبیاری با آبهای گوناگون بر رشد آنها را بررسی کردیم و پنج ظرف آزمایش را با شرایط نگهداری متفاوت انتخاب کردیم که همگی حاوی دانه های عدس هستند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه به بررسی خاک و عوامل تشکیل دهنده ی آن و عوامل فرساینده ی خاک اشاره کردیم و در مورد  سنگ های گوناگون صحبت کردیم.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، با توجه به برگزاری نمایشگاه پژوهش بچه ها را به سالن اجتماعات بردیم و بازدید نمایشگاه انجام شد و بچه ها فعالیت های گروهی خود را ارائه نمودند.

 

 

با سلام و احترام

این جلسه از آزمایشگاه به آماده سازی سالن اجتماعات برای شروع نمایشگاه پژوهش دوم مدرسه گذشت.نمایشگاه پژوهش آماده شد و منتظر بازدید اولیای محترم در روزهای مربوطه هستیم، با بازدید شما از دستاوردهای فرزندانتان به بچه ها انگیزه ی بیشتری برای انجام فعالیتهای پژوهشی خوهید داد.منتظر حضور گرمتان هستیم.

 

با سلام و احترام

در این جلسه به راهنمائی و مشاوره در مورد پیشبرد طرح های جابربن حیان و تهیه گزارش کتبی و دفتر کارنما گذشت و تعدادی از پروژه ها در آزمایشگاه روی کارتن پلاست نصب گردید.

با سلام و احترام

 امروز به تمرین سرود و صحبت و راهنمایی در مورد طرح های جابر بن حیان و نویسنده کوچک گذشت.

 

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه، به ساخت خط بریل و بازی با کلمات با خط بریل پرداختیم تا بچه ها بیشتر قدر نعمت بینائی خود را دانسته و بیشتر با حس لامسه بتوانند حدس بزنند کلمه نوشته شده چیست؟

این بازی به بچه ها کمک کرد تا قدر داشته های خود را بهتر بدانند .

 

با سلام و احترام

امروز در محیط آزمایشگاه، با هم پوسترهای آموزشی اندام چشائی و بویائی را دیدیم،با هم در مورد جزئیات این دواندام صحبت کردیم، سپس با بازی  با جعبه ی حواس سعی در تقویت حواس گوناگون بچه ها داشتیم.

امروز همراه با بازی و چشیدن خوراکی های گوناگون، حواس مختلف را آزمودیم.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه کلاس پنجم،به بررسی مولاژ گوش و ساخت سمعک مصنوعی با لیوان یکبار مصرف پرداختیم. در این کلاس بچه ها از نزدیک با ساختار گوش آشنا شدند و با ساخت سمعک مصنوعی از نحوه ی کارکرد سمعک و لاله ی گوش مطلع شدند.

با سلام و احترام 

امروز در مورد چشم و ساختمان آن صحبت کردیم و با هم مولاژ چشم را مشاهده کردیم و  پس از آن در مورد بیماریهای چشمی و انواع مشکلات آن گفتگو کردیم.در پایان در مورد ساختمان گوش نیز اطلاعاتی از طریق مشاهده ی اسلاید ها و توضیح مربی آزمایشگاه و معلم مربوطه ارائه شد.

 

با سلام و احترام

 در این جلسه با توجه به فرا رسیدن هفته پژوهش  در مورد طرح جابر بن حیان و پژوهش و اهمیت این مسئله و نام آوران و صاحب نظران پژوهشگر صحبت کردیم.

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه، آزمایش مروبط به اهمیت تاندون ها ، غضروف ها و استخوانها را انجام دادیم، این آزمایش هم بازی بود هم کار علمی، سپس  نرم افزار مربوط به دستگاه حرکتی نیز برای بچه ها نمایش داده شد.

با سلام و احترام

 امروز در آزمایشگاه، به کاوشگری پرداختیم، دوکلسی که جلسه قبل در جلسه ی نویسنده حضور داشتند با شروع کار خود و گروه سوم با ادامه ی کاوشگری خود فعالیت این فصل را به پایان رساندند. امروز با انواع خاک و میزان تخلخل خاک ها و ذرات  تشکیل دهنده ی آنها  آشنا شدیم. دانش آموزان خوب کلاس 5/1 نیز کارهای پژوهشی خود را به آزمایشگاه معرفی کردند،از جمله دستگاه تصفیه آب و مدارهای متوالی و موازی.

جمله ی امروز : رویای شما تاریخ انقضا ندارد، نفسی عمیق بکش و دوباره شروع کن.

 

 

با سلام و احترام

 امروز در کلاس با توجه به مبحث خاک و دیرینه شناسی ، پروژه ی کاوشگری و زمین شناسی خود را که با ساخت لایه های درونی و گنجاندن بقایای جانوری در آن بود شروع نمودیم تا هفته ی بعد با خشک شدن لایه های ساخته شده با برس به کاوش بپردازیم. تایم کلاس سرکار خانم رکنی و سرکار خانم ریاضی به شرکت در مراسم معرفی یک بانوی مترجم که بسیار بچه ها از دیدارشان خوشحال شدند گذشت، انشالله به زودی برای این دو کلاس ، طی یک جلسه ی جبرانی آزمایشگاه برگزار می گردد.

 جمله ی امروز : انسانهای بی هدف مجبورند یک عمر برای انسانهای هدفمند کار کنند.پس بکوشیم جز هدفمندها باشیم.

 

با سلام و احترام

امروز  در ازمایشگاه به ساخت فسیل پرداختیم. بچه ها بسیار خوشحال بودند و از انرژی خوب خاک و گل بهره مند شدند.

 

با سلام و احترام

در این جلسه به ساخت گردونه ی رنگ و تاثیر گردش آن و بی رنگ بودن نور و طیف نور پرداختیم. سپس با آزمایش لیوان آب و نوشته های روی دیوار آزمایشگاه نیز تاثیر عدسی ها را بررسی کردیم.

 جمله ی امروز :

اخلاق بد مانند لاستیک پنچر است تا آن را عوض نکنیم فایده ای نخواهد داشت.