تب

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه،با توجه به پایان کتاب درسی و آزمایشات، به مرور در س های اول تا سوم و آزمایشات آن پرداختیم.مسابقه ی علمی بین سه گروه برگزار شد و تقریبا هر سه گروه با یک سطح علمی موفق به پاسخ گوئی به سوالات شدند.

 

با سلام و احترام

در این جلسه با نمایش پوسترهای آموزشی ساختمان پوست بدن انسان و پوستر سدهای دفاعی بدن، به دانش آموزان عزیزم در مورد راه های دفاعی بدن در مقابل بیماریها اطلاعاتی زیادی دادیم و با نمایش اسلایدهای بیماریهای مختلف ویروسی و باکتریایی و قارچی آنها را با این بیماری ها و علائم آنها آشنا نمودیم.اطلاعات زیادی در خصوص  بن ها یا گیرنده های مختلف پوست،عمل فاگوسیتوز و ......نیز در اختیارشان قرار داده شد.

 

 

با سلام و احترام

در این جلسه به انجام آزمایش هیجان انگیز شلیک نهایی پرداختیم و بچه ها از انجام این آزمایش بسیار لذت بردند، آزمایشی که با وسایل ساده ای از جمله چوب پنبه و لوله آزمایش و جوش شیرین و سرکه  انجام شد.

سپس با توجه به مبحث درسی در مورد کپک ها نیز اطلاعاتی به بچه ها داده شد و در خصوص سم خطرناک بوتولونیم نیز باآنها صحبت کردیم و سپس کپک را زیر میکروسکوپ مشاهده نمودند.

 

با سلام و احترام

فرا رسیدن سال نو همیشه نویدبخش افکار نو ،کردار نو و اتفاقات نو در زندگی همه ی ماست، امید دارم سال جدید برای شما و فرزندان عزیزمان قاصد همه ی اتفاقات نو و خوش باشد.

 در این جلسه به مرور مطالب درس جنگل برای کیست (درس دوازده) پرداختیم،سپس با توجه به موضوع درسی مان به مشاهده ی مستند اکوسیستم آبی و خاکی پرداختیم.

با سلام و احترام

 در این جلسه با توجه به درس شگفتی های برگ ، به استخراج کلروفیل برگ توسط الکل و آب پرداختیم و با استفاده از محلول ید غذاسازی انجام شده در گیاه را  آزمودیم.

در این جلسه به معرفی انواع رنگیزه های گیاهی نیز پرداختیم و بچه ها را با انواع رنگیزه ها ازجمله انتوسیانین، لیکوپن، بتاکاروتن، الیسین و....آشنا کردیم.

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با توجه به زمان برپائی نمایشگاه جابربن حیان، با بچه ها به سالن اجتماعات رفتیم و از نمایشگاه پژوهش بازدید کردیم و بچه ها فعالیت های خود را ارائه نمودند.

 

با سلام و احترام

در این جلسه به بررسی میکروسکوپ و شناسائی اجزای آن پرداختیم و بچه ها با میکروسکوپ آشنا شدند،درس این جلسه ما مربوط به درس خیلی بزرگ خیلی کوچک بود و در مورد ساخته شدن اولین میکروسکوپ و دومین میکروسکوپ صحبت کردیم و از نحوه ی ساخته شدن این میکروسکوپ ها مطلع شدیم.

 

با سلام و احترام

در این جلسه به بررسی روند پیشرفت پروژه های جابربن حیان پرداختیم و در مورد چیدمان مطالب و تصاویر روی کارتن پلاست و نحوه تحویل و ارائه ی پژوهش های دانش آموزی صحبت کردیم.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با توجه به مبحث درسی طراحی کنیم بسازیم، به ساخت وسایل دست ساز و بازیافتی پرداختیم. امروز در این کلاس بچه ها دست ورزی کردند و با خلاقیت ذهنی خودشان از وسایل موجود در آزمایشگاه و بازیافتی هایی که به کلاس آوردند شروع به ساخت هواپیما، ماشین،آدم برفی، و.....نمودند.در کل امروز کلاسی مفید با بازخوردی مناسب بود و بچه ها در این کلاس هم یاری و هم بستگی و کار گروهی را تجربه کردند.

با سلام و وقت بخیر

امروز در آزمایشگاه به دلیل اینکه مبحث درسی جلوتر نرفته بود مرور کردیم و کمی با میکروسکوپ آشنا شدند و نمونه گیاهی زیر میکروسکوپ تماشا کردند.

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، به بررسی موضوع آیرودینامیک ، دینامیک و کلمات متناسب با این واژه ها و مرتبط با موضوع درسی  صحبت کردیم،سپس در خصوص سطح های بزرگ و باریک و تاثیر اصطکاک بر روی این سطوح، فیلمی آموزشی مشاهده کردیم. امروز بچه ها با قوانین نیوتن، مبحث وکیوم، حالات خاص شکل جسم آیرودینامیک آشنا شدند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه،به آزمایش ارابه و وزنه برای اثبات نیروهای بیشتر و کمتر پرداختیم. بچه ها ارابه هایی را روی میز گذاشتند و به پائین آن با لیوان یک بار مصرف، وزنه هایی آویختند.از این طریق توانستند نیروها را بررسی و اثر نیرو و جهت حرکت را تشخیص دهند.

 

 

با سلام و احترام

امروز با توجه به مبحث درسی نیرو ،به معرفی عوامل موثر بر نیرو و فرمول نیرو و اعمال نیرو پرداختیم در مورد شتاب صحبت کردیم و به این موضوع که شتاب و جرم رابطه ی معکوس دارند پرداختیم، سپس به حیاط مدرسه رفتیم و با هم گروه بندی شدیم و مسابقه ی طناب کشی انجام دادیم.

جای شما خالی به همه ی بچه ها امروز بی نهایت خوش گذشت.

 

جمله ی امروز :

من میتوانم شکست را قبول کنم ، اما دوباره تلاش نکردن را هرگز نمی پذیرم.

(مایکل جردن)

 

 

با سلام و احترام

 امروز با توجه به فرا رسیدن هفته پژوهش،به معرفی پژوهشگران برتر ایران و جهان، پژوهشگر شهید و مهمتر از موارد دیگر طرح جابر بن حیان پرداختیم. به امید آنکه با همکاری شما اولیای عزیز  در این سال تحصیلی نیز مانند سالهای قبل بدرخشیم.

 

باسلام و احترام

امروز در محیط آزمایشگاه، به معرفی آتشفشانهای معروف جهان پرداختیم و از ماده ی آمونیوم دی کرومات و جوش شیرین و سرکه برای شبیه سازی آتشفشان فعال و نیمه فعال استفاده کردیم.

 

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به بررسی حالت شکنندگی پوسته ی زمین،و انجام آزمایش چوب تر و خشک و قابلیت انعطاف و شکنندگی آنها پرداختیم، سپس در ساعت دوم به توضیح در مورد انواع آتشفشانها و علت تشکیل آنها و انواع اتشفشانهای بزرگ جهان  پرداختیم و برای پروژه های پژوهش خود اطلاعات جمع آوری کردند.

 جمله امروز: رویای شما تاریخ انقضا ندارد، نفس عمیق بکشید و دوباره شروع کنید.

با سلام و احترام

امروز ادامه ی ساخت پروژه ی لایه های درونی زمین و رنگ آمیزی پوسته ی زمین  را انجام دادیم و در خصوص مطالب مربوطه باهم گفتگو کردیم.

 

جمله امروز : بزرگترین موانع آنهایی هستند که ما خودمان در ذهنمان ایجاد می کنیم.پس بیاموزیم با فکر و اندیشه ی مثبت به جلو حرکت کنیم.

 

با سلام و احترام

 در این جلسه به ساخت مولاژ زمین  پرداختیم . قسمت پوسته ی شکننده و خمیرکره را آماده نمودیم، بچه ها امروز با کتاب سفر به اعماق زمین ژول ورن آشنا شدند و داستانی مختصر ازین کتاب را شنیدند، با لایه های هفتگانه ی زمین که شامل پوسته های قاره ای و اقیانوسی و استنوسفر و لیتوسفر است آشنا شدند، سپس در مورد  ابر قاره و ابر اقیانوس میلیونها سال قبل باهم صحبتهایی کردیم. امیدوارم کلاس برای پسران گلم مفید بوده باشد.

 

با سلام و احترام

در این جلسه به بررسی اثر سوزانندگی اسید و مرور خاصیت خورندگی اسید پرداختیم، سپس برای کاغذهای پی اچ دست ساز مان جلدی مناسب تهیه کردیم. آزمایش اثر اسید جوهر نمک روی برگ گیاه شمعدانی انجام شد.

جمله ی امروز :

هیچ گاه کسی را بدون فهم کامل برای دوستی انتخاب نکن و هیچ گاه بخاطر یک سوء تفاهم دوستت را از دست نده.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه علوم با مبحث اسید ها و بازها، مفهوم پی اچ و مخفف کلمه های این عبارت، علت خنثی بودن آب ، نتیجه ی ترکیب یک اسید و یک باز،تولید نمک و آب و نمودار عددی اسید و باز ، ساخت کاغذ پی اچ با آب کلم بعنوان شناساگر و آزمایش شناسایی اسید و باز و ...... کلاس ششمی های پر هیجان و علاقمند به علوم را مشتاقتر به علم افزایی نمودیم. 

 

برای همگی شما آرزوی موفقیت دارم بچه های خوب....