تب

با سلام و احترام

در این جلسه به بررسی روند پیشرفت پروژه های جابربن حیان پرداختیم و در مورد چیدمان مطالب و تصاویر روی کارتن پلاست و نحوه تحویل و ارائه ی پژوهش های دانش آموزی صحبت کردیم.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه با توجه به مبحث درسی طراحی کنیم بسازیم، به ساخت وسایل دست ساز و بازیافتی پرداختیم. امروز در این کلاس بچه ها دست ورزی کردند و با خلاقیت ذهنی خودشان از وسایل موجود در آزمایشگاه و بازیافتی هایی که به کلاس آوردند شروع به ساخت هواپیما، ماشین،آدم برفی، و.....نمودند.در کل امروز کلاسی مفید با بازخوردی مناسب بود و بچه ها در این کلاس هم یاری و هم بستگی و کار گروهی را تجربه کردند.

با سلام و وقت بخیر

امروز در آزمایشگاه به دلیل اینکه مبحث درسی جلوتر نرفته بود مرور کردیم و کمی با میکروسکوپ آشنا شدند و نمونه گیاهی زیر میکروسکوپ تماشا کردند.

 

با سلام و احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه، به بررسی موضوع آیرودینامیک ، دینامیک و کلمات متناسب با این واژه ها و مرتبط با موضوع درسی  صحبت کردیم،سپس در خصوص سطح های بزرگ و باریک و تاثیر اصطکاک بر روی این سطوح، فیلمی آموزشی مشاهده کردیم. امروز بچه ها با قوانین نیوتن، مبحث وکیوم، حالات خاص شکل جسم آیرودینامیک آشنا شدند.

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه،به آزمایش ارابه و وزنه برای اثبات نیروهای بیشتر و کمتر پرداختیم. بچه ها ارابه هایی را روی میز گذاشتند و به پائین آن با لیوان یک بار مصرف، وزنه هایی آویختند.از این طریق توانستند نیروها را بررسی و اثر نیرو و جهت حرکت را تشخیص دهند.

 

 

با سلام و احترام

امروز با توجه به مبحث درسی نیرو ،به معرفی عوامل موثر بر نیرو و فرمول نیرو و اعمال نیرو پرداختیم در مورد شتاب صحبت کردیم و به این موضوع که شتاب و جرم رابطه ی معکوس دارند پرداختیم، سپس به حیاط مدرسه رفتیم و با هم گروه بندی شدیم و مسابقه ی طناب کشی انجام دادیم.

جای شما خالی به همه ی بچه ها امروز بی نهایت خوش گذشت.

 

جمله ی امروز :

من میتوانم شکست را قبول کنم ، اما دوباره تلاش نکردن را هرگز نمی پذیرم.

(مایکل جردن)

 

 

با سلام و احترام

 امروز با توجه به فرا رسیدن هفته پژوهش،به معرفی پژوهشگران برتر ایران و جهان، پژوهشگر شهید و مهمتر از موارد دیگر طرح جابر بن حیان پرداختیم. به امید آنکه با همکاری شما اولیای عزیز  در این سال تحصیلی نیز مانند سالهای قبل بدرخشیم.

 

باسلام و احترام

امروز در محیط آزمایشگاه، به معرفی آتشفشانهای معروف جهان پرداختیم و از ماده ی آمونیوم دی کرومات و جوش شیرین و سرکه برای شبیه سازی آتشفشان فعال و نیمه فعال استفاده کردیم.

 

 

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه، به بررسی حالت شکنندگی پوسته ی زمین،و انجام آزمایش چوب تر و خشک و قابلیت انعطاف و شکنندگی آنها پرداختیم، سپس در ساعت دوم به توضیح در مورد انواع آتشفشانها و علت تشکیل آنها و انواع اتشفشانهای بزرگ جهان  پرداختیم و برای پروژه های پژوهش خود اطلاعات جمع آوری کردند.

 جمله امروز: رویای شما تاریخ انقضا ندارد، نفس عمیق بکشید و دوباره شروع کنید.

با سلام و احترام

امروز ادامه ی ساخت پروژه ی لایه های درونی زمین و رنگ آمیزی پوسته ی زمین  را انجام دادیم و در خصوص مطالب مربوطه باهم گفتگو کردیم.

 

جمله امروز : بزرگترین موانع آنهایی هستند که ما خودمان در ذهنمان ایجاد می کنیم.پس بیاموزیم با فکر و اندیشه ی مثبت به جلو حرکت کنیم.

 

با سلام و احترام

 در این جلسه به ساخت مولاژ زمین  پرداختیم . قسمت پوسته ی شکننده و خمیرکره را آماده نمودیم، بچه ها امروز با کتاب سفر به اعماق زمین ژول ورن آشنا شدند و داستانی مختصر ازین کتاب را شنیدند، با لایه های هفتگانه ی زمین که شامل پوسته های قاره ای و اقیانوسی و استنوسفر و لیتوسفر است آشنا شدند، سپس در مورد  ابر قاره و ابر اقیانوس میلیونها سال قبل باهم صحبتهایی کردیم. امیدوارم کلاس برای پسران گلم مفید بوده باشد.

 

با سلام و احترام

در این جلسه به بررسی اثر سوزانندگی اسید و مرور خاصیت خورندگی اسید پرداختیم، سپس برای کاغذهای پی اچ دست ساز مان جلدی مناسب تهیه کردیم. آزمایش اثر اسید جوهر نمک روی برگ گیاه شمعدانی انجام شد.

جمله ی امروز :

هیچ گاه کسی را بدون فهم کامل برای دوستی انتخاب نکن و هیچ گاه بخاطر یک سوء تفاهم دوستت را از دست نده.

 

با سلام و احترام

امروز در آزمایشگاه علوم با مبحث اسید ها و بازها، مفهوم پی اچ و مخفف کلمه های این عبارت، علت خنثی بودن آب ، نتیجه ی ترکیب یک اسید و یک باز،تولید نمک و آب و نمودار عددی اسید و باز ، ساخت کاغذ پی اچ با آب کلم بعنوان شناساگر و آزمایش شناسایی اسید و باز و ...... کلاس ششمی های پر هیجان و علاقمند به علوم را مشتاقتر به علم افزایی نمودیم. 

 

برای همگی شما آرزوی موفقیت دارم بچه های خوب....

 

 

با سلام و احترام

 امروز مبحث چگالی به طور گسترده همراه با ارائه ی فرمول چگالی، علت نامگذاری، روش تفهیم برتر، چگالی مایعات مختلف،یخ، چوب پنبه و فلزات برای بچه ها گفته شد، سپس آزمایش های مربوط به چگالی با همکاری تمام فرزندانمان انجام شد.سپس در مورد چکش خواری و  قدرت فلزات صحبت کردیم و ازمایش آن نیز انجام  شد.

جمله امروز :

بیهوده ترین روزها روزهایی است که در آن نخندیده باشیم.

 

 

 

با سلام و احترام

 امروز در کلاس آزمایشگاه ساخت کاغذ و مقوای رنگی از  طریق بازیافت را  انجام دادیم و پسران گلم همگی در این کار عملی مشارکت کردند و هریک یک مقوای رنگی زیبا برای خود ساختند، که انشالله هفته بعد پس از خشک شدن آماده میشود.

با استفاده از شانه تخم مرغ،نشاسته،گچ،وایتکس،چسب، رنگ توانستیم کاغذ رنگی بازیافتی بسازیم.

 

جمله ی آموزنده امروز :

هردوست یک هدیه است که به خودت میدهی.

 

با سلام و احترام

 امروز در کلاس علوم مبحث شبیه سازی برخورد شهاب سنگ ها به زمین و آزمایش مربوط به آن را داشتیم.

امروز در کلاس  دیدیم قطر دهانه گودال و عمق آن چگونه با جرم و سرعت تناسب دارد. بچه ها این آزمایش را گچ و انواع توپ هایی با وزنهای مختلف و خاک و آب انجام دادند.

 

در مورد چیزهایی که از دست داده اید فکر نکنید، روی چیزهایی تمرکز کنید که قرار است بدست بیاورید.

با سلام و عرض احترام

امروز در کلاس آزمایشگاه با پسران گل کلاس ششمی ام پس از آشنایی و معرفی معلم و دانش آموزان، به انجام آزمایش خمیردندان فیل پرداختیم. که بسیار مورد استقبال  بچه ها قرار گرفت. هدف از این آزمایش علاقمند شدن بچه ها  هب فضای آموزشی آزمایشگاه بودو البته هدف دوم آشنایی با روش تحقیق ومشاهده ی علمی بود.

پسرای گلم با جدول تناوبی نیز تا حدودی آشنا شدند.عناصر و ترکیبات شیمیایی را که مربوط به مواد آزمایش بود شناختند و در مورد آنها پرسش و پاسخ انجام شد.

 

و

هر روز یک جمله آموزنده :

 

**هنگامی که خداوند انسان را اندازه میگیرد،متر را دور قلبش میگذارد نه دور سرش**

 

(نورمن وینسنت پیل)